Frisbeegolf‎ > ‎

Frisbeegolf 2013

Seuran Mestaruus Frsbeegolf kisat Finniksen Kemiran kentällä su. 15.9. 2013 klo 13.30.



Väylä 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Yht.
Par 3 3 3 4 3 4 3 3 3 29
Pituus (m) 66 92 59 140 86 118 59 74 49 743 Sij
Toni Hirvonen 3 4 3 3 4 4 3 3 3 30 1
Niko Hirvonen 3 3 3 5 3 4 4 3 3 31 2
Antti Jouppi 4 4 3 4 3 4 4 4 3 33 3
Kauko Hirvonen 4 4 4 5 4 7 4 3 4 39 4
Reino Lehtimäki 5 5 3 7 4 5 5 4 4 42 5
Markku Kulmala 5 4 4 5 7 7 3 4 3 42 5
Reino Koivula 4 6 4 6 5 6 4 4 4 43 7
Jorma Pakarinen 4 7 5 7 3 4 5 5 4 44 8
Mikko Niemistö 3 5 5 7 5 6 5 4 5 45 9
Kari Helin 5 5 5 7 4 6 4 5 5 46 10
Tarja Lehtimäki 6 8 6 11 8 8 6 7 5 65 11



Kylmäkoski DiscGolfPark 27 väylää, Akaa 21.7.2013













Väylä 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 yht.
Par 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 4 3 3 3 3 55
Antti Jouppi 2 2 4 5 4 4 4 5 4 4 4 2 4 6 3 7 3 3 70
Toni Hirvonen 4 4 4 4 4 4 4 3 4 3 4 4 4 5 5 4 3 3 70
Niko Hirvonen 3 4 4 5 3 4 4 4 3 3 3 2 4 6 6 4 5 4 71
Lauri Jouppi 4 4 5 5 5 4 4 3 3 4 3 2 5 5 5 4 3 5 73
Olli Jouppi 4 3 4 5 6 4 5 3 3 5 4 4 5 5 5 4 3 4 76
Kauko Hirvonen 4 3 5 4 5 4 5 4 3 5 4 6 5 8 5 4 4 4 82
Petri Jouppi 4 4 6 4 5 4 5 5 4 5 4 4 5 6 6 5 3 4 83
Reino Koivula 5 5 7 7 6 6 5 5 4 5 5 4 7 7 8 6 5 5 102
Pituus (m) 80 66 98 120 106 82 104 78 59 102 81 62 100 149 122 105 64 92 1670
Yht: 27 väylää
Väylä 19 20 21 22 23 24 25 26 27 yht. Nimi Tulos
Par 3 4 3 4 3 3 3 3 4 30 Toni Hirvonen 104 + 19
Niko Hirvonen 5 4 3 5 3 3 3 3 5 34 Niko Hirvonen 105 + 20
Toni Hirvonen 3 4 3 5 3 3 3 4 6 34 Antti Jouppi 110 + 25
Olli Jouppi 4 5 3 6 3 3 3 3 7 37 Lauri Jouppi 112 + 27
Lauri Jouppi 4 5 4 6 4 3 3 4 6 39 Olli Jouppi 113 + 28
Antti Jouppi 5 5 4 4 3 4 4 4 7 40 Kauko Hirvonen 124 + 39
Kauko Hirvonen 4 6 4 6 4 5 3 4 6 42 Petri Jouppi 137 + 52
Petri Jouppi 6 6 3 7 6 5 5 9 7 54 Reino Koivula 161 + 76
Reino Koivula 5 8 5 9 6 5 6 5 10 59
Pituus (m) 80 176 83 145 88 114 79 75 167 1007




Kemiran 9 korisella Frisbeegolf radalla Äetsässä su 7.7.2013.

Väylä123456789Tulos
NimiPar 3Par 3Par 3Par 4Par 3Par 4Par 3Par 3Par 3Par 29 

Toni Hirvonen33255434231
Kauko Hirvonen33443433431
Niko Hirvonen33354444333
Markku Kulmala35676535444
Salla Hauhia65486644447
Ella Hauhia55586844449
Reino Koivula554105655449
Raisa Karppi665117756558
Jesse Järvinen75598955659
                        
Comments