2006

 

 

Tulokset 2006

                                             

                      

                               400 m           25 km           7 km

Miehet yleinen:         Uinti          Pyö+uinti      Juoksu+loppuaika

1) Koski Rauno                 7.51            49.57           1.17.41

2) Viitahalme Marko            9.51            57.48           1.20.04

3) Koivisto Ari-Pekka          9.59            51.44           1.20.31

4) Stolze Yrjö                 8.12            51.33           1.21.57

5) Järvinen Antti              12.34           53.55           1.24.43

6) Mauriala Jarmo              11.06           57.00           1.25.14

7) Levonen Mika                8.58            56.40           1.26.56

8) Siivonen Jere               11.30           58.35           1.30.03

9) Eino Mika                   11.28           56.40           1.30.50

10) Hänninen Ilkka             11.22           56.40           1.33.25

11) Mäkinen Aimo               11.42           1.00.10         1.38.19

12) Liuksiala Kari             11.45           1.04.00         1.39.22

13) Mustonen Esa               10.19           1.04.40         1.40.18

14) Rostedt Kai                11.58           1.02.25         1.40.19

15) Uotila Lassi               10.18           1.02.07         1.42.41

16) Kuukka Juho                11.39           1.04.05         1.44.36

17) Jalonen Jussi              11.56           1.07.45         1.47.48

 

25.7 kilpaillun järjestäjien kilpailun tulokset:

 

                               Uinti          Pyö+uinti      Juoksu+loppuaika

1) Ristimäki Esa               10.20           1.03.15         1.40.45

2) Ristimäki Rauno             9.10            1.03.15         1.41.08

 

 

Naiset yleinen:         Uinti          Pyö+uinti      Juoksu+loppuaika

1) Mäkelä Hanna-Mari           11.10           49.43           1.30.45

2) Linko Rita                  9.31            58.55           1.33.16

3) Mäki-Jouppi Nenni           8.38            58.55           1.33.41

4) Laurila Katriina            13.10           1.07.32         1.45.21

5) Kuukka Anna-Maija           11.34           1.04.55         1.48.20

6) Kulmanen Anna-Kaisa         11.23           1.08.41         1.56.49

7) Mälkiä Pirjo                13.50           1.18.31         2.04.20

 

 

Miehet yli 50v:         Uinti          Pyö+uinti      Juoksu+loppuaika           

1) Pohja Veli                  10.28           56.40           1.31.07

2) Sundberg Seppo              10.44           58.35           1.33.29

3) Uotila Ilkka                13.04           1.03.17         1.42.37

 

 

Miehet alle 21v:        Uinti          Pyö+uinti      Juoksu+loppuaika

1) Anssi Mustonen              10.51           1.04.40         1.39.51

 

 

Joukkueet, yleinen:     Uinti                  Pyö+uinti              Juoksu+loppuaika

1)Kivenkova Kolmikko           7.02                    46.01                   1.10.54

                               Mäkelä Jaakko          Hirvonen Kauko         Mäkelä Ville    

 

2)Kiimajärvi Cruisers          9.04                   56.18                  1.25.55

                               Koukku Tommi           Siuko Hanna            Siuko Olli      

 

3) Varila All Stars            7.01                   49.43                  1.27.44

                               Mäkelä Miikka          Kulju Ville            Jokinen Jarkko                 

 

4) Ihansama                    9.13                   54.57                  1.35.43

                               Soluumo Hannu          Uskali Pertti          Vähälä Jouko                                   

                                             

5) Sekopäät                    8.40                   58.31                  1.44.15

                               Asell Kati             Uskali Satu            Vähälä Sari

 

 

 

                               uinti           pyörä           juoksu

                               400 m           15 km           3,5 km

Nuoret alle 16v:

1) Seppä Jussi                 12.15           41.31           58.05

2) Hakala Jussi                11.13           45.22           1.05.29

3) Uotila Nora                 13.24           56.55           1.30.21

 

 

Joukkueet, nuoret alle 16v:

                        Uinti                  Pyö+uinti              Juoksu+loppuaika

1) Team Ankkuri Jengi         8.24                   37.22                  53.24

                               Tuomisto Heikki         Tuomisto Aleksi         Mäkelä Lauri

 

2) Kaverukset                  8.49                   39.04                  57.23

                               Asell Kati             Uskali Satu            Vähälä Sari

 

Comments