2014

Tulokset Kaalisaaressa 2.8.2014



Ajan Nro Sarja Seura Uintiaika Pyöräily + u Loppuaika Sijoitus
Pauliina Oksanen 72 Nyl Triathlonteam 226 00:06:51,08 00:40:43,01 01:05:16,88 1
Tiina Puranen 80 Nyl KUY 00:07:56,11 00:46:42,08 01:10:57,48 2
Kaisa Väisänen 79 Nyl Triathlonteam 226 00:07:35,32 00:41:59,13 01:13:32,12 3
Hele Haapaniemi 73 Nyl Espoon tapiot 00:06:53,36 00:47:14,76 01:14:49,95 4
Elisa Tuomisto 82 Nyl Kyrös-rasti 00:08:00,68 00:45:06,94 01:15:32,16 5
Satu Aaltonen 77 Nyl TuUL Triathlon 00:08:31,62 00:48:16,94 01:20:38,82 6
Liisa Yli-Hellä 78 Nyl Aqua Plus Triathlon 00:07:47,87 00:46:20,64 01:20:41,93 7
Karoliina Mäkinen 74 Nyl Aqua Plus Triathlon 00:08:14,40 00:47:19,28 01:20:45,99 8
Riikka Keskinen 71 Nyl Oulu 00:09:23,11 00:49:59,95 01:23:16,97 9
Ida Kovala 69 Nyl Siuro 00:08:19,05 00:50:31,56 01:23:53,30 10
Elina Liuha 65 Nyl Karkku 00:12:48,98 00:56:16,06 01:25:22,31 11
Minna Kovala 70 Nyl Siuro 00:09:31,74 00:58:17,01 01:29:48,64 12
Johanna Keskitalo 68 Nyl Lluja 00:08:18,16 00:56:30,88 01:30:07,33 13
Nina Kankaanpää 75 Nyl Sastamala 00:12:56,29 01:00:33,70 01:38:17,03 14
Kaisa Ylimäki 76 Nyl Sastamala 00:12:53,95 01:00:33,30 01:38:17,03 14
Sanna Kujansuu 81 Nyl Tampere 00:09:54,95 01:02:32,42 01:40:22,49 16
Nimi Nro Sarja Seura Uintiaika Pyöräily + u Loppuaika Sijoitus
Kai Söderdahl 4 Myl Aqua Plus Triathlon 00:05:31,34 00:34:23,09 00:57:03,62 1
Rauno Koski 1 Myl Stormin Teräs 00:06:18,81 00:34:16,40 00:57:27,43 2
Henri Vähä-Ypyä 44 Myl Pirkkala 00:05:22,24 00:34:43,33 00:58:34,25 3
Sami Nikkilä 3 Myl Stormin Teräs 00:06:19,40 00:35:48,38 00:59:17,55 4
Markus Välimäki 17 Myl Triathlonteam 226 00:06:30,85 00:37:35,93 00:59:25,66 5
Jesse Sillanmäki 16 Myl Helsinki Triathlon 00:05:36,97 00:35:46,61 00:59:45,75 6
Jouni Haatainen 31 Myl stamina 00:06:34,12 00:39:08,40 01:00:06,51 7
Osmo Miikka  49 Myl Triathlon tampere 00:05:30,04 00:34:38,61 01:00:39,48 8
Marko Toorikka 36 Myl Triathlonteam 226 00:05:43,18 00:35:52,01 01:01:15,98 9
Jarkko Laine 45 Myl Triathlonteam 226 00:07:21,25 00:38:14,04 01:01:55,34 10
Pekka Laitinen 38 Myl Teivo Stayers 00:07:33,47 00:40:22,93 01:02:54,45 11
Ari Ilola 11 Myl Triathlonteam 226 00:06:37,84 00:37:23,59 01:03:13,82 12
Mikko Mäkinen 46 Myl Triathlonteam 226 00:06:01,83 00:38:16,28 01:03:29,01 13
Jouko Liuha 22 Myl Pirkanmaan Mittauspalvelu Oy 00:07:16,94 00:41:35,36 01:04:27,90 14
Marko Drugge 43 Myl Tampereen Juoksijat 00:06:43,99 00:39:34,08 01:06:52,37 15
Jyrki Rantala 21 Myl Aqua Plus Triathlon 00:08:03,24 00:41:27,77 01:07:13,96 16
Markus Roukala 9 Myl KeUiTri 00:08:01,74 00:42:12,45 01:07:47,42 17
Atte Forss 47 Myl Aqua Plus Triathlon 00:06:57,04 00:41:56,58 01:07:56,19 18
Antti Keskinen 18 Myl TriTeam PFC 00:05:45,37 00:39:55,00 01:08:18,12 19
Vesa Vilen 23 Myl Aqua Plus Triathlon 00:07:00,32 00:39:54,00 01:08:22,16 20
Jere Häkkinen 37 Myl Team Rahola 00:07:34,89 00:44:40,48 01:11:36,20 21
Janne Pitkänen 6 Myl Mynterlän Triathlon Klupi 00:06:49,68 00:41:37,36 01:12:04,63 22
Johannes Helander 26 Myl Mynterlän TriatlonKlupi 00:07:59,94 00:41:51,12 01:13:17,45 23
Aimo Mäkinen 39 Myl Sastamala 00:07:42,15 00:45:48,60 01:13:45,92 24
Harri Mäkelä 32 Myl Tampere 00:08:43,28 00:45:20,86 01:15:20,47 25
Peter Hakala 5 Myl Jokioinen 00:08:12,96 00:43:11,55 01:15:48,83 26
Antti Harjunpää 83 Myl Triathlonteam 226 00:07:07,21 00:45:41,23 01:16:06,99 27
Hannu Peltonen 42 Myl Tampere 00:10:52,16 00:50:16,93 01:18:28,82 28
Mika Ojala 7 Myl Stormin Teräs 00:08:25,55 00:46:00,73 01:18:56,25 29
Timo Rehakka 41 Myl Sastamala 00:08:11,54 00:50:25,70 01:19:51,50 30
Mika Roms 8 Myl Sastamala 00:08:07,86 00:48:37,01 01:21:31,26 31
Jarmo Pakarinen 48 Myl Stormin Teräs 00:08:21,11 00:49:20,95 01:23:40,16 32
Ossi Hyvönen 14 Myl Tyrwäkkäät 00:13:58,25 00:56:47,26 01:26:59,07 33
Henri Huttunen 19 Myl Espoo 00:08:33,95 00:51:10,93 01:28:48,32 34
Petri Heikkilä 40 Myl Siuro 00:12:49,87 00:54:40,01 01:35:38,43 35
Nimi Nro Sarja Seura Uintiaika Pyöräily + u Loppuaika Sijoitus
Markku Viitala 55 M50 Aqua Plus Triathlon 00:06:25,25 00:37:33,30 01:03:22,87 1
Anssi Reunanen 50 M50 Forssan Salama 00:08:23,73 00:42:33,77 01:08:53,38 2
Juha Helander 53 M50 Mynterlän TriatlonKlupi 00:09:17,82 00:48:30,99 01:15:00,69 3
Seppo Hyyppä 52 M50 Ypäjä 00:08:16,95 00:47:49,39 01:16:38,36 4
Kari Liuksiala 67 M50 Hyrkin Ryhti 00:08:33,03 00:48:47,68 01:21:45,08 5
Pauli Pajunoja 57 M50 Stormin Teräs 00:08:37,96 00:48:53,02 01:23:02,96 6
Jukka Keskitalo 64 M50 Lluja 00:10:15,41 00:49:27,76 01:23:05,46 7
Seppo Sirkemaa 56 M50 Pori 00:10:14,63 00:51:09,31 01:23:54,01 8
Kaj Råstedt 54 M50 Jöetlähtme Singel 00:11:57,51 00:52:07,88 01:27:01,64 9
Arto Juusela 51 M50 Mynterlän TriatlonKlupi 00:11:16,68 00:55:05,33 01:35:38,43 10
Hannu Seppänen 84 M50 Mynterlän TriatlonKlupi 00:10:47,92 00:57:10,90 01:40:06,54 11
Nimi Nro Sarja Seura Uintiaika Pyöräily + u Loppuaika Sijoitus
Sirpa Koskinen 90 N50 Sastamala 00:10:17,92 01:02:42,26 01:48:20,49 1
Nimi Nro Sarja Seura Uintiaika Pyöräily + u Loppuaika Sijoitus
Topias Uusitalo 58 P16 Triathlon Vantaa 00:07:11,77 00:50:26,96 01:08:39,02 1
Valtteri Vilen 60 P16 Aqua Plus Triathlon 00:06:47,60 00:44:17,01 01:09:05,14 2
Antti Jouppi 59 P16 Stormin Teräs 00:10:44,36 00:51:00,00 01:13:29,57 3
Nimi Nro Sarja Seura Uintiaika Pyöräily + u Loppuaika Sijoitus
Ulla-Maija Knuutti
Ulla-Maija Knuutti
Tero Uusitalo
61 Joukkue Team FUAS 00:07:04,78 00:43:02,60 01:05:31,13 1
Asser Nieminen
Mika Karvonen
Ilkka Ekojärvi
66 Joukkue Team Heinon Leipomo 00:09:44,05 00:42:13,42 01:09:45,60 2
Terhi Taulavuori
Pirjo Mälkiä
Terhi Taulavuori
63 Joukkue Mynterlän TriatlonKlupi 00:08:57,29 00:55:43,25 01:26:46,25 3
Lassi Uotila
Tuomas Uotila
Lassi Uotila
62 Joukkue Mynterlän TriatlonKlupi 2 00:10:50,97 00:47:15,54 01:30:04,76 4

Taulukko jossa osuusajat laskettu


Nimi Nro Sarja Seura Sij. Uintiaika Pyör.aika Juoksu-aika Loppuaika
Pauliina Oksanen 72 Nyl Triathlonteam 226 1 00:06:51,08 00:33:51,94 00:24:33,87 01:05:16,88
Tiina Puranen 80 Nyl KUY 2 00:07:56,11 00:38:45,97 00:24:15,40 01:10:57,48
Kaisa Väisänen 79 Nyl Triathlonteam 226 3 00:07:35,32 00:34:23,81 00:31:32,99 01:13:32,12
Hele Haapaniemi 73 Nyl Espoon tapiot 4 00:06:53,36 00:40:21,40 00:27:35,19 01:14:49,95
Elisa Tuomisto 82 Nyl Kyrös-rasti 5 00:08:00,68 00:37:06,26 00:30:25,22 01:15:32,16
Satu Aaltonen 77 Nyl TuUL Triathlon 6 00:08:31,62 00:39:45,32 00:32:21,88 01:20:38,82
Liisa Yli-Hellä 78 Nyl Aqua Plus Triathlon 7 00:07:47,87 00:38:32,77 00:34:21,29 01:20:41,93
Karoliina Mäkinen 74 Nyl Aqua Plus Triathlon 8 00:08:14,40 00:39:04,88 00:33:26,70 01:20:45,99
Riikka Keskinen 71 Nyl Oulu 9 00:09:23,11 00:40:36,84 00:33:17,02 01:23:16,97
Ida Kovala 69 Nyl Siuro 10 00:08:19,05 00:42:12,51 00:33:21,74 01:23:53,30
Elina Liuha 65 Nyl Karkku 11 00:12:48,98 00:43:27,08 00:29:06,24 01:25:22,31
Minna Kovala 70 Nyl Siuro 12 00:09:31,74 00:48:45,26 00:31:31,63 01:29:48,64
Johanna Keskitalo 68 Nyl Lluja 13 00:08:18,16 00:48:12,71 00:33:36,45 01:30:07,33
Nina Kankaanpää 75 Nyl Sastamala 14 00:12:56,29 00:47:37,41 00:37:43,33 01:38:17,03
Kaisa Ylimäki 76 Nyl Sastamala 14 00:12:53,95 00:47:39,35 00:37:43,73 01:38:17,03
Sanna Kujansuu 81 Nyl Tampere 16 00:09:54,95 00:52:37,48 00:37:50,06 01:40:22,49
Nimi Nro Sarja Seura Sij. Uintiaika Pyör.aika Juoksu-aika Loppuaika
Kai Söderdahl 4 Myl Aqua Plus Triathlon 1 00:05:31,34 00:28:51,75 00:22:40,54 00:57:03,62
Rauno Koski 1 Myl Stormin Teräs 2 00:06:18,81 00:27:57,59 00:23:11,03 00:57:27,43
Henri Vähä-Ypyä 44 Myl Pirkkala 3 00:05:22,24 00:29:21,10 00:23:50,92 00:58:34,25
Sami Nikkilä 3 Myl Stormin Teräs 4 00:06:19,40 00:29:28,98 00:23:29,18 00:59:17,55
Markus Välimäki 17 Myl Triathlonteam 226 5 00:06:30,85 00:31:05,08 00:21:49,73 00:59:25,66
Jesse Sillanmäki 16 Myl Helsinki Triathlon 6 00:05:36,97 00:30:09,64 00:23:59,14 00:59:45,75
Jouni Haatainen 31 Myl stamina 7 00:06:34,12 00:32:34,28 00:20:58,11 01:00:06,51
Osmo Miikka  49 Myl Triathlon tampere 8 00:05:30,04 00:29:08,57 00:26:00,87 01:00:39,48
Marko Toorikka 36 Myl Triathlonteam 226 9 00:05:43,18 00:30:08,82 00:25:23,97 01:01:15,98
Jarkko Laine 45 Myl Triathlonteam 226 10 00:07:21,25 00:30:52,79 00:23:41,30 01:01:55,34
Pekka Laitinen 38 Myl Teivo Stayers 11 00:07:33,47 00:32:49,46 00:22:31,52 01:02:54,45
Ari Ilola 11 Myl Triathlonteam 226 12 00:06:37,84 00:30:45,75 00:25:50,23 01:03:13,82
Mikko Mäkinen 46 Myl Triathlonteam 226 13 00:06:01,83 00:32:14,45 00:25:12,72 01:03:29,01
Jouko Liuha 22 Myl Pirkanmaan Mittauspalvelu Oy 14 00:07:16,94 00:34:18,42 00:22:52,55 01:04:27,90
Marko Drugge 43 Myl Tampereen Juoksijat 15 00:06:43,99 00:32:50,09 00:27:18,29 01:06:52,37
Jyrki Rantala 21 Myl Aqua Plus Triathlon 16 00:08:03,24 00:33:24,52 00:25:46,19 01:07:13,96
Markus Roukala 9 Myl KeUiTri 17 00:08:01,74 00:34:10,71 00:25:34,97 01:07:47,42
Atte Forss 47 Myl Aqua Plus Triathlon 18 00:06:57,04 00:34:59,54 00:25:59,61 01:07:56,19
Antti Keskinen 18 Myl TriTeam PFC 19 00:05:45,37 00:34:09,63 00:28:23,12 01:08:18,12
Vesa Vilen 23 Myl Aqua Plus Triathlon 20 00:07:00,32 00:32:53,68 00:28:28,16 01:08:22,16
Jere Häkkinen 37 Myl Team Rahola 21 00:07:34,89 00:37:05,59 00:26:55,72 01:11:36,20
Janne Pitkänen 6 Myl Mynterlän Triathlon Klupi 22 00:06:49,68 00:34:47,68 00:30:27,27 01:12:04,63
Johannes Helander 26 Myl Mynterlän TriatlonKlupi 23 00:07:59,94 00:33:51,18 00:31:26,34 01:13:17,45
Aimo Mäkinen 39 Myl Sastamala 24 00:07:42,15 00:38:06,45 00:27:57,32 01:13:45,92
Harri Mäkelä 32 Myl Tampere 25 00:08:43,28 00:36:37,58 00:29:59,60 01:15:20,47
Peter Hakala 5 Myl Jokioinen 26 00:08:12,96 00:34:58,60 00:32:37,28 01:15:48,83
Antti Harjunpää 83 Myl Triathlonteam 226 27 00:07:07,21 00:38:34,03 00:30:25,76 01:16:06,99
Hannu Peltonen 42 Myl Tampere 28 00:10:52,16 00:39:24,76 00:28:11,89 01:18:28,82
Mika Ojala 7 Myl Stormin Teräs 29 00:08:25,55 00:37:35,18 00:32:55,52 01:18:56,25
Timo Rehakka 41 Myl Sastamala 30 00:08:11,54 00:42:14,16 00:29:25,80 01:19:51,50
Mika Roms 8 Myl Sastamala 31 00:08:07,86 00:40:29,15 00:32:54,24 01:21:31,26
Jarmo Pakarinen 48 Myl Stormin Teräs 32 00:08:21,11 00:40:59,84 00:34:19,21 01:23:40,16
Ossi Hyvönen 14 Myl Tyrwäkkäät 33 00:13:58,25 00:42:49,01 00:30:11,82 01:26:59,07
Henri Huttunen 19 Myl Espoo 34 00:08:33,95 00:42:36,98 00:37:37,39 01:28:48,32
Petri Heikkilä 40 Myl Siuro 35 00:12:49,87 00:41:50,13 00:40:58,42 01:35:38,43
Nimi Nro Sarja Seura Sij. Uintiaika Pyör.aika Juoksu-aika Loppuaika
Markku Viitala 55 M50 Aqua plus 1 00:06:25,25 00:31:08,04 00:25:49,57 01:03:22,87
Anssi Reunanen 50 M50 Forssan Salama 2 00:08:23,73 00:34:10,04 00:26:19,61 01:08:53,38
Juha Helander 53 M50 Mynterlän TriatlonKlupi 3 00:09:17,82 00:39:13,18 00:26:29,70 01:15:00,69
Seppo Hyyppä 52 M50 Ypäjä 4 00:08:16,95 00:39:32,44 00:28:48,97 01:16:38,36
Kari Liuksiala 67 M50 Hyrkin Ryhti 5 00:08:33,03 00:40:14,65 00:32:57,41 01:21:45,08
Pauli Pajunoja 57 M50 Stormin Teräs 6 00:08:37,96 00:40:15,06 00:34:09,94 01:23:02,96
Jukka Keskitalo 64 M50 Lluja 7 00:10:15,41 00:39:12,35 00:33:37,70 01:23:05,46
Seppo Sirkemaa 56 M50 Pori 8 00:10:14,63 00:40:54,68 00:32:44,70 01:23:54,01
Kaj Råstedt 54 M50 Jöetlähtme Singel 9 00:11:57,51 00:40:10,37 00:34:53,76 01:27:01,64
Arto Juusela 51 M50 Mynterlän TriatlonKlupi 10 00:11:16,68 00:43:48,64 00:40:33,10 01:35:38,43
Hannu Seppänen 84 M50 Mynterlän TriatlonKlupi 11 00:10:47,92 00:46:22,98 00:42:55,63 01:40:06,54
Nimi Nro Sarja Seura Sij. Uintiaika Pyör.aika Juoksu-aika Loppuaika
Sirpa Koskinen 90 N50 Sastamala 1 00:10:17,92 00:52:24,34 00:45:38,24 01:48:20,49
Nimi Nro Sarja Seura Sij. Uintiaika Pyör.aika Juoksu-aika Loppuaika
Topias Uusitalo 58 P16 Triathlon Vantaa 1 00:07:11,77 00:43:15,19 00:18:12,06 01:08:39,02
Valtteri Vilen 60 P16 Aqua Plus Triathlon 2 00:06:47,60 00:37:29,41 00:24:48,13 01:09:05,14
Antti Jouppi 59 P16 Stormin Teräs 3 00:10:44,36 00:40:15,64 00:22:29,57 01:13:29,57
Nimi Nro Sarja Seura Sij. Uintiaika Pyör.aika Juoksu-aika Loppuaika
Ulla-Maija Knuutti
Ulla-Maija Knuutti
Tero Uusitalo
61 Joukkue Team FUAS 1 00:07:04,78 00:35:57,82 00:22:28,53 01:05:31,13
Asser Nieminen
Mika Karvonen
Ilkka Ekojärvi
66 Joukkue Team Heinon Leipomo 2 00:09:44,05 00:32:29,37 00:27:32,18 01:09:45,60
Terhi Taulavuori
Pirjo Mälkiä
Terhi Taulavuori
63 Joukkue Mynterlän TriatlonKlupi 3 00:08:57,29 00:46:45,97 00:31:03,00 01:26:46,25
Lassi Uotila
Tuomas Uotila
Lassi Uotila
62 Joukkue Mynterlän TriatlonKlupi 2 4 00:10:50,97 00:36:24,57 00:42:49,22 01:30:04,76

Comments