2016

Tulokset Stormin Teräksen Teräsmieskisoista. 30.7.2016. Kaalisaaressa.
Lähes lopulliset lopputulokset.

Sää oli taas kerran suosiollinen kisassamme, suurempia ikäviä palautteita ei ainakaan vielä ole korviini kantautunut.
Onhan nämä sinänsä kilpailut mutta pientä leikkimielta saa olla aina mukana.
Pyöräosuuden santapätkällä oli varmaan monella kieli keskellä suuta kun taiteili sen ohi kunnes pääsi paremmalle paanalle, harmillinen pätkä.
Oman seuran Sami Nikkilä voitti yleisen miesten sarjan ja oman kylän tyttö Jonna Karimäki Triathlon Team 226 naisten yleisen sarjan niin voinee sanoa hyvä Sastamala.


Stormin Teräs kiittä kaikkia kilpailijoita, talkoo ja kannustusjoukkoja, teitte hyvän tapahtuman jälleen kerran.
Josko sitä taas vuoden päästä nähdään samoissa merkeissä. Kiitos kaikille:

Kauko Hirvonen


Nimi Nro Sarja Seura Uintiaika Pyöräily + u Loppuaika Sij.
Sami Nikkilä 1 Myl Stormin Teräs 00:06:39,72 00:35:29,90 00:59:27,90 1
Markus Välimäki 2 Myl Triathlon Team 226 00:06:55,55 00:37:48,57 01:00:42,24 2
Markus Kaikkonen 4 Myl Triathlon Team 226 00:05:30,12 00:36:24,61 01:01:41,06 3
Ville Rantala 18 Myl FMR 00:08:15,20 00:39:17,77 01:05:39,24 4
Jyrki Rantala 13 Myl Aqua Plus Triathlon 00:07:29,01 00:40:28,05 01:07:29,19 5
Mikko Keskinen 7 Myl Turku 00:06:37,56 00:40:15,48 01:08:01,01 6
Juha Sjöblom 9 Myl Triathlon Team 226 00:07:02,62 00:40:42,06 01:08:16,00 7
Harri Holm 16 Myl Kangasala 00:07:12,25 00:43:07,69 01:10:22,27 8
Sami Rajala 12 Myl Pälkäne 00:08:44,26 00:44:36,04 01:12:36,93 9
Timo Seikku 11 Myl Karkku 00:07:52,27 00:44:28,83 01:13:19,27 10
Janne Larjava 14 Myl Kirkkonummi 00:08:23,17 00:45:45,78 01:13:49,52 11
Tero Koski 15 Myl Stormin Teräs 00:07:09,40 00:42:50,90 01:14:09,93 12
Olli Kuusisto 20 Myl Pirkkala 00:11:03,92 00:49:48,43 01:15:38,50 13
Aimo Mäkinen 5 Myl Triathlon Team 226 00:08:07,05 00:46:05,54 01:16:20,55 14
Lauri Jouppi 3 Myl Stormin Teräs 00:11:07,66 00:50:26,84 01:17:03,65 15
Juuso Johansson 8 Myl 00:08:46,32 00:45:20,96 01:17:22,25 16
Sami Harakka 17 Myl Huittinen 00:09:34,11 00:51:11,36 01:22:59,12 17
Mika Roms 10 Myl Sastamala 00:07:27,36 00:49:59,04 01:27:06,86 18
Miikka Seppälä 19 Myl Ylöjärvi 00:11:24,84 00:54:34,77 01:33:59,44 19
Markku Takamaa 6 Myl Team Backland 00:11:27,96 O O O
Nimi Nro Sarja Seura Uintiaika Pyöräily + u Loppuaika Sij.
Jonna Karimäki 30 Nyl Triathlon Team 226 00:06:03,99 00:38:14,35 01:02:05,38 1
Pauliina Oksanen 31 Nyl Triathlon Team 226 00:06:56,60 00:41:15,74 01:05:17,82 2
Sanja Säpyskä 40 Nyl Pälkäne 00:09:40,92 00:45:42,23 01:11:32,67 3
Laura Punkka 41 Nyl VSV 00:07:20,02 00:45:31,58 01:12:57,63 4
Hele Haapaniemi 39 Nyl Espoon Tapio 00:06:28,85 00:47:23,90 01:14:01,59 5
Maiju Mäenpää 36 Nyl Aqua Plus Triathlon 00:05:50,64 00:43:25,68 01:14:20,33 6
Jaana Sjöblom 37 Nyl Triathlon Team 226 00:07:05,47 00:45:41,51 01:18:22,80 7
Sanna Tuppurainen 38 Nyl Sastamala 00:08:41,53 00:49:44,44 01:19:44,33 8
Anna Tomula 45 Nyl Pori 00:09:06,62 00:48:30,25 01:19:55,05 9
Nina Herajärvi 33 Nyl Stamina Triathlon Club 00:07:19,03 00:45:40,16 01:20:34,20 10
Matleena Helander 43 Nyl Mynterlän Triathlon 00:07:58,38 00:50:01,13 01:21:28,74 11
Emmi Mustaniemi 32 Nyl Triathlon Team 226 00:08:05,54 00:46:21,44 01:22:57,04 12
Kristiina Ahokas 42 Nyl Huittinen 00:10:39,81 00:51:10,65 01:23:21,39 13
Elina Liuha 52 Nyl Karkku 00:12:01,15 00:55:30,37 01:24:56,36 14
Elina Huurinainen 44 Nyl Mynterlän Triathlon 00:09:25,69 00:51:40,18 01:25:09,34 15
Katriina Kiviluoto 35 Nyl Tampere 00:12:21,35 00:54:01,96 01:29:19,57 16
Marjet Mäkinen 49 Nyl Kalaneuvos 00:10:23,42 00:57:35,06 01:29:59,48 17
Kirsi Mäntylä 34 Nyl Tampere 00:09:40,09 00:55:16,25 01:34:58,34 18
Tiina Kaipila 46 Nyl Hämeenkyrö 00:10:12,69 00:56:41,13 01:44:47,40 19
Outi Koskinen 47 Nyl Hämeenkyrö 00:10:09,50 00:56:40,72 01:44:47,54 20
Minttu Pyrhönen 48 Nyl Kalaneuvos 00:10:22,63 01:07:17,65 01:50:15,74 21
Nimi Nro Sarja Seura Uintiaika Pyöräily + u Loppuaika Sij.
Anssi Reunanen 62 M50 Forssan Salama 00:07:24,84 00:39:04,39 01:06:42,03 1
Timo Herajärvi 61 M50 Stamina Triathlon Club 00:08:47,84 00:43:06,87 01:11:05,31 2
Juha Helander 90 M50 Mynterlän Triatlon 00:09:22,17 00:48:48,35 01:15:37,89 3
Pertti Kaasalainen 92 M50 Lohja 00:08:34,33 00:47:25,30 01:15:41,16 4
Pasi Sandholm 65 M50 Liikuttavat 00:08:43,02 00:51:08,91 01:20:37,48 5
Kari Liuksiala 91 M50 Hyrkin Ryhti 00:08:16,45 00:48:11,37 01:21:13,55 6
Pauli Pajunoja 63 M50 Stormin Teräs 00:10:25,16 00:47:01,80 01:21:55,30 7
Seppo Hyyppä 60 M50 Ypäjä 00:09:01,30 00:48:21,54 01:23:19,49 8
Markku Rautanen 66 M50 Hämeenlinna 00:07:40,62 00:48:20,64 01:23:34,08 9
Arto Juusela 68 M50 Mynterlän Triatlon 00:08:29,26 00:48:53,41 01:26:32,80 10
Timo Kaukonen 69 M50 Kaukolan Taimi 00:08:40,80 00:47:53,45 01:26:49,30 11
Kari Kaaja 67 M50 Sastamala 00:09:14,31 00:49:11,00 01:31:12,76 12
Mauri Hokkanen 64 M50 Keikyän Triathlon Team 00:11:18,64 00:51:03,41 O O
Nimi Nro Sarja Seura Uintiaika Pyöräily + u Loppuaika Sij.
Jaana Saarela 70 N50 Aqua Plus Triathlon 00:08:42,32 00:50:10,10 01:17:53,22 1
Tiina Ruulio 50 N50 Helsinki 00:09:58,36 01:04:27,37 01:53:00,76 2
Sirpa Koskinen 51 N50 Sastamala 00:10:07,32 01:04:27,54 01:53:02,47 3
Nimi Nro Sarja Seura Uintiaika Pyöräily + u Loppuaika Sij.
Mari Seppä
Mari Seppä
Ville Seppä
82 Joukkue Heinoon Kaivin AY 00:08:31,07 00:45:35,51 01:12:16,07 1
Elsi Vatanen
Joni Alasaari
Elsi Vatanen
84 Joukkue Kalaneuvos 00:08:51,36 00:43:52,65 01:16:49,43 2
Santeri Takala
Santeri Takala
Saila Kaukonen
81 Joukkue Hiomaton Trimantti 00:06:45,54 00:40:17,33 01:17:59,59 3
Hannu Seppänen
Lassi Uotila
Terhi Taulavuori
80 Joukkue Mynterlän Triathlon Klupi
00:11:33,67 00:47:57,41 01:22:44,50 4
Pia Heinänen
Emilia Simolinna
Jenni Hukkanen
83 Joukkue Kalaneuvoksettaret 00:10:35,73 00:53:53,32 01:29:13,43 5
Comments