2017

Tulokset 5.8.2017 Kaalisaaressa Sastamalassa    Kuvia 2017 Teräsmieskisoista

Onko jollakin hukassa löytyi Kaalisaaresta  led takavalo, voi kysellä 040 7229949. 
Asics lenkkareiden omistaja löytyi, kuluttaa siis taas omia kenkiään.

Onko hukassa  




Nimi Nro Sarja Seura Loppuaika Sij.
Jaakko Mäkelä 19 Myl Helsinki Triathlon 00:56:38,41 1
Rauno Koski 2 Myl Stormin Teräs 00:57:29,59 2
Sami Nikkilä 1 Myl Stormin Teräs 00:58:07,90 3
Jarkko Laine 16 Myl Tampere 01:00:06,46 4
Jani Argillander 7 Myl Aqua Plus Triathlon 01:00:16,10 5
Valtteri Vilen 8 Myl Aqua Plus Triathlon 01:06:38,04 6
Petri Simonen 6 Myl Aqua Plus Triathlon 01:06:39,74 7
Janne Rantala 4 Myl Raum. Seud. Pyöräilijät 01:07:53,54 8
Harri Holm 11 Myl Kangasala 01:08:32,55 9
Jyrki Rantala 10 Myl Aqua Plus Triathlon 01:08:41,13 10
Aimo Mäkinen 15 Myl Triathlonteam 226 01:09:25,06 11
Pasi-Petteri Salonen 3 Myl 01:11:07,70 12
Eetu Kallioinen 17 Myl Portsan Pojat 01:12:36,71 13
Heikki Lehtimäki 14 Myl Sastamala 01:14:32,21 14
Olli Kuusisto 18 Myl Pirkkala 01:15:26,90 15
Mikko Toivola 9 Myl Karkun Kengänkuluttajat 01:17:04,54 16
Timo Rehakka 12 Myl Sastamala 01:18:47,24 17
Mika Roms 5 Myl Sastamala 01:21:17,46 18
Jussi Flinkkilä 13 Myl SUHISE 01:21:52,81 19
Reijo Koivula 25 Myl Stormin Teräs 01:38:55,55 20
Nimi Nro Sarja Seura Loppuaika Sij.
Maiju Mäenpää 32 Nyl Aqua Plus Triathlon 01:08:16,13 1
Raija Polvinen 34 Nyl Aqua Plus Triathlon 01:12:04,55 2
Päivi Tryyki 38 Nyl Aqua Plus Triathlon 01:13:35,74 3
Aino Mäenpää 33 Nyl Pirkkala 01:16:33,07 4
Sanna Tuppurainen 37 Nyl Sastamala 01:16:53,22 5
Mari Seppä 39 Nyl Triathlonteam 226 01:19:17,58 6
Karoliina Mäkinen 36 Nyl Triathlonteam 226 01:22:06,24 7
Hanna Peltoniemi 31 Nyl Auran Eräkurjet 01:22:46,77 8
Elina Liuha 41 Nyl Karkku 01:30:41,72 9
Elisa Kaaja 40 Nyl Sastamala 01:32:08,20 10
Minna Laine 35 Nyl Kuusisto 01:35:28,70 11
Nimi Nro Sarja Seura Loppuaika Sij.
Jari Virtanen 55 M50 Vantaa 01:08:01,24 1
Leo Ukkonen 52 M50 Triathlonteam 226 01:08:51,10 2
Pasi Nieminen 59 M50 Triathlonteam 226 01:10:26,81 3
Jari Holappa 51 M50 Oulu Triathlon & Cycling 01:10:28,09 4
Erkki Torvinen 54 M50 Aqua Plus Triathlon 01:10:37,52 5
Veli-Pekka Joki-Erkkilä 60 M50 Tampere 01:10:44,51 6
Juha Helander 58 M50 Mynterlan Triatlonklupi 01:15:33,33 7
Seppo Hyyppä 53 M50 Ypäjä 01:20:16,27 8
Pertti Kaasalainen 87 M50 Lohja 01:20:53,08 9
Pauli Pajunoja 56 M50 Stormin Teräs 01:25:00,48 10
Arto Juusela 57 M50 Mynterlan Triatlonklupi 01:27:34,69 11
Mauri Hokkanen 86 M50 Keikyä 01:30:30,34 12
Kari Kaaja 88 M50 Sastamala 01:32:08,53 13
Kauno Mattila 90 M50 Paimion Rasti 01:34:36,83 14
Kari Liuksiala 89 M50 Hyrkin Ryhti O O
Nimi Nro Sarja Seura Loppuaika Sij.
Liisa Yli-Hellä 61 N50 Aqua Plus Triathlon 01:13:26,79 1
Päivi Rantala 62 N50 Hyvinkää 01:16:27,34 2
Tuula Majander 63 N50 Helsingin Juoksijat 01:26:42,13 3
Nimi Nro Sarja Seura Loppuaika Sij.
Ville-Valtteri Salonen 71 P16 Triathlontean 226 00:52:27,20 1
Nimi Nro Sarja Seura Loppuaika Sij.
Sami Harakka
Kristiina Ahokas
Sami Harakka
82 Joukkue Kunto Kaksikko 01:16:17,95 1
Hannu Seppänen
Mälkiä Pirjo
Uotila Lassi
81 Joukkue Mynterlan Triatlonklupi 01:42:40,62 2

Osuusajat saa laskemalla
Nimi Nro Sarja Seura Uintiaika Pyöräily + u Loppuaika Sij.
Jaakko Mäkelä 19 Myl Helsinki Triathlon 00:05:35,00 00:34:04,27 00:56:38,41 1
Rauno Koski 2 Myl Stormin Teräs 00:06:14,48 00:33:59,01 00:57:29,59 2
Sami Nikkilä 1 Myl Stormin Teräs 00:06:33,22 00:33:58,57 00:58:07,90 3
Jarkko Laine 16 Myl Tampere 00:06:27,97 00:36:33,21 01:00:06,46 4
Jani Argillander 7 Myl Aqua Plus Triathlon 00:06:32,18 00:36:05,35 01:00:16,10 5
Valtteri Vilen 8 Myl Aqua Plus Triathlon 00:05:46,09 00:36:39,32 01:06:38,04 6
Petri Simonen 6 Myl Aqua Plus Triathlon 00:07:14,87 00:40:22,15 01:06:39,74 7
Janne Rantala 4 Myl Raum. Seud. Pyöräilijät 00:07:55,77 00:41:58,49 01:07:53,54 8
Harri Holm 11 Myl Kangasala 00:07:04,97 00:42:01,85 01:08:32,55 9
Jyrki Rantala 10 Myl Aqua Plus Triathlon 00:07:26,22 00:41:22,76 01:08:41,13 10
Aimo Mäkinen 15 Myl Triathlonteam 226 00:07:35,75 00:42:15,10 01:09:25,06 11
Pasi-Petteri Salonen 3 Myl 00:07:24,97 00:40:47,42 01:11:07,70 12
Eetu Kallioinen 17 Myl Portsan Pojat 00:08:00,50 00:44:17,98 01:12:36,71 13
Heikki Lehtimäki 14 Myl Sastamala 00:09:19,91 00:46:22,97 01:14:32,21 14
Olli Kuusisto 18 Myl Pirkkala 00:10:20,06 00:48:35,23 01:15:26,90 15
Mikko Toivola 9 Myl Karkun Kengänkuluttajat 00:07:33,16 00:47:42,31 01:17:04,54 16
Timo Rehakka 12 Myl Sastamala 00:08:09,09 00:48:14,13 01:18:47,24 17
Mika Roms 5 Myl Sastamala 00:07:03,96 00:46:54,67 01:21:17,46 18
Jussi Flinkkilä 13 Myl SUHISE 00:09:35,08 00:46:52,04 01:21:52,81 19
Reijo Koivula 25 Myl Stormin Teräs 00:15:21,71 00:59:00,63 01:38:55,55 20
Nimi Nro Sarja Seura Uintiaika Pyöräily + u Loppuaika Sij.
Maiju Mäenpää 32 Nyl Aqua Plus Triathlon 00:06:08,52 00:40:29,63 01:08:16,13 1
Raija Polvinen 34 Nyl Aqua Plus Triathlon 00:07:46,37 00:41:53,87 01:12:04,55 2
Päivi Tryyki 38 Nyl Aqua Plus Triathlon 00:09:21,87 00:47:17,44 01:13:35,74 3
Aino Mäenpää 33 Nyl Pirkkala 00:09:05,38 00:46:52,54 01:16:33,07 4
Sanna Tuppurainen 37 Nyl Sastamala 00:08:25,42 00:47:21,75 01:16:53,22 5
Mari Seppä 39 Nyl Triathlonteam 226 00:08:19,83 00:47:03,54 01:19:17,58 6
Karoliina Mäkinen 36 Nyl Triathlonteam 226 00:08:07,96 00:47:45,85 01:22:06,24 7
Hanna Peltoniemi 31 Nyl Auran Eräkurjet 00:08:22,61 00:48:18,17 01:22:46,77 8
Elina Liuha 41 Nyl Karkku 00:14:21,57 00:59:59,41 01:30:41,72 9
Elisa Kaaja 40 Nyl Sastamala 00:13:14,00 00:55:09,23 01:32:08,20 10
Minna Laine 35 Nyl Kuusisto 00:11:00,22 00:55:42,21 01:35:28,70 11
Nimi Nro Sarja Seura Uintiaika Pyöräily + u Loppuaika Sij.
Jari Virtanen 55 M50 Vantaa 00:06:23,43 00:40:25,15 01:08:01,24 1
Leo Ukkonen 52 M50 Triathlonteam 226 00:06:42,61 00:42:44,67 01:08:51,10 2
Pasi Nieminen 59 M50 Triathlonteam 226 00:07:31,42 00:42:04,20 01:10:26,81 3
Jari Holappa 51 M50 Oulu Triathlon & Cycling 00:06:58,84 00:41:28,09 01:10:28,09 4
Erkki Torvinen 54 M50 Aqua Plus Triathlon 00:07:40,73 00:42:18,17 01:10:37,52 5
Veli-Pekka Joki-Erkkilä 60 M50 Tampere 00:06:40,27 00:40:28,69 01:10:44,51 6
Juha Helander 58 M50 Mynterlan Triatlonklupi 00:09:38,35 00:48:46,63 01:15:33,33 7
Seppo Hyyppä 53 M50 Ypäjä 00:08:01,17 00:47:44,11 01:20:16,27 8
Pertti Kaasalainen 87 M50 Lohja 00:08:53,56 00:53:11,58 01:20:53,08 9
Pauli Pajunoja 56 M50 Stormin Teräs 00:09:13,50 00:48:49,54 01:25:00,48 10
Arto Juusela 57 M50 Mynterlan Triatlonklupi 00:08:34,48 00:48:34,08 01:27:34,69 11
Mauri Hokkanen 86 M50 Keikyä 00:13:25,25 00:55:48,65 01:30:30,34 12
Kari Kaaja 88 M50 Sastamala 00:13:17,81 00:55:09,05 01:32:08,53 13
Kauno Mattila 90 M50 Paimion Rasti 00:11:25,90 00:56:43,43 01:34:36,83 14
Kari Liuksiala 89 M50 Hyrkin Ryhti 00:07:51,60 O O O
Nimi Nro Sarja Seura Uintiaika Pyöräily + u Loppuaika Sij.
Liisa Yli-Hellä 61 N50 Aqua Plus Triathlon 00:08:02,06 00:43:31,89 01:13:26,79 1
Päivi Rantala 62 N50 Hyvinkää 00:06:07,29 00:42:08,70 01:16:27,34 2
Tuula Majander 63 N50 Helsingin Juoksijat 00:09:41,68 00:54:20,30 01:26:42,13 3
Nimi Nro Sarja Seura Uintiaika Pyöräily + u Loppuaika Sij.
Ville-Valtteri Salonen 71 P16 Triathlontean 226 00:05:31,41 00:36:47,98 00:52:27,20 1
Nimi Nro Sarja Seura Uintiaika Pyöräily + u Loppuaika Sij.
Sami Harakka
Kristiina Ahokas
Sami Harakka
82 Joukkue Kunto Kaksikko 00:09:20,85 00:47:51,19 01:16:17,95 1
Hannu Seppänen
Mälkiä Pirjo
Uotila Lassi
81 Joukkue Mynterlan Triatlonklupi 00:12:33,89 00:59:08,45 01:42:40,62 2

Comments